ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRESerwis PGE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE Energia Ciepła Oddział EC w Zgierzu z decyzją o uzyskaniu warunków przyłączeniowych
10.04.2021r. 10:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu realizuje kolejny etap Programu Inwestycyjnego Elektrociepłowni Zgierz, który zakłada zabudowę nowego układu kogeneracyjnego. Program ma zostać zrealizowany w 2023 r.
Podstawowym założeniem programu jest odejście w elektrociepłowni w Zgierzu od węgla brunatnego jako paliwa podstawowego na rzecz paliwa gazowego i oleju opałowego lekkiego jako paliwa rezerwowego. Wpisuje się to w strategię Grupy PGE, zgodnie z którą do 2030 r. planowane jest korzystanie w 70 procent ze źródeł zero- i niskoemisyjnych w produkcji ciepła. Nowymi jednostkami podstawowymi elektrociepłowni będą silniki gazowe z generatorami energii elektrycznej wraz z kotłem wodnym gazowo-olejowym wsparte kolektorami słonecznymi. Inwestycja ta wpłynie pozytywnie nie tylko na bezpieczeństwo i niezawodność dostaw energii elektrycznej i cieplnej, ale też na poprawę jakości powietrza w Zgierzu i okolicy.

PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu, realizuje kolejne z wielu kroków prowadzących do budowy nowego układu kogeneracyjnego w oparciu o silniki gazowe o mocy ok. 16 MWe i 16 MWt, uzupełnionych instalacją kolektorów słonecznych i budowie mobilnego kotła wodnego gazowo-olejowego (KRS) o mocy ok. 7 MWt - powiedział Wojciech Portacha, zastępca dyrektora PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu.

Zgierska elektrociepłownia pozyskała szereg pozwoleń niezbędnych do realizacji inwestycji. Warunki przyłączenia źródła ciepła do sieci ciepłowniczej zostały wydane 18 marca br. Miejscem przyłączenia nowego źródła ciepła do sieci ciepłowniczej będą kolektory ciepłownicze, znajdujące się na terenie elektrociepłowni.

Z kolei 11 lutego br. Oddział uzyskał od Operatora Systemu Elektroenergetycznego PGE Dystrybucja warunki przyłączeniowe do sieci dystrybucyjnej o napięciu znamionowym 15 kV, dla nowo projektowanych agregatów kogeneracyjnych.

Ponadto 25 stycznia br. zgierska elektrociepłownia uzyskała decyzję nr 2/2021 Polskiej Spółki Gazownictwa Oddział Zakład Gazowniczy w Łodzi, o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającą na budowie sieci gazowej średniego ciśnienia DN 125PE przewidzianej do zasilenia nowej elektrociepłowni zlokalizowanej przy ul. Energetyków 9 w Zgierzu.
reklama@cire.pl - oferta dla firm zainteresowanych reklamą i obecnością w naszym portalu
, CIRE.PL

KOMENTARZE ( 5 )


Autor: Pingpong 10.04.2021r. 18:31
To teraz PSG wydaje decyzje o lokalizacji inwestycji celu publicznego? "Słuszną linię ma nasz partia".
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Pelasio 10.04.2021r. 18:37
Gwoli ścisłości, Decyzję o Ustaleniu Lokalizacji Inwestycji Celu publicznego pozyskała Polska Spółka Gazownictwa,... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: O.K. 11.04.2021r. 12:14
Psy szczekają karawana idzie tak trzymać. Budować fotowoltaike na dachach bloków i obniżać koszty za en.el. i... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 11-04-2021r. 18:06 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Przedsiębiorstwo ZAIKS 16.04.2021r. 14:13
Wszystkie zabiegi "rozwoju" energetyki zmierzają do zniszczenia obecnego ładu w całym PGE ! Wygaszeniu... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE