ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRESerwis PGE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE Dystrybucja modernizuje poligon szkoleniowy w Krasnobrodzie
11.06.2021r. 21:00

Redakcja CIRE
PGE Dystrybucja wprowadza nowe technologie, zapewniające prowadzenie prac eksploatacyjnych i modernizacyjnych na liniach średniego napięcia w technologii "prac pod napięciem". Aby mogły być sprawnie i bezpiecznie wykonywane, konieczne są specjalistyczne szkolenia. W tym celu spółka zdecydowała o zmodernizowaniu dla potrzeb takich szkoleń własnego poligonu szkoleniowego w Krasnobrodzie.
Na terenie poligonu szkoleniowego w Krasnobrodzie prowadzone są szkolenia pracowników spółki PGE Dystrybucja i firm zewnętrznych wykonujących usługi na rzecz spółki, a także samorządów oraz innych podmiotów związanych z energetyką. Szkolenia obejmują głównie prace pod napięciem na liniach napowietrznych i kablowych niskiego napięcia. Dotychczasowa konfiguracja urządzeń oraz infrastruktura na poligonie w Krasnobrodzie uniemożliwia prowadzanie szkoleń w zakresie prac pod napięciem na liniach napowietrznych SN metodą rękawic elektroizolacyjnych z kosza izolowanego.

Opracowana w październiku 2019 r. przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE) "Instrukcja prac pod napięciem w sieciach napowietrznych 15 i 20 kV metodą rękawic elektroizolacyjnych" rozszerzyła zakres technologii obejmujących wykonywanie tych prac. Spółka zakupiła podnośniki z zestawem narzędzi i rozpoczęła wdrażanie nowych technologii, aby wzmocnić pewność i jakość dostaw energii elektrycznej do odbiorców i utrzymać na najwyższym poziomie wysokość wskaźników SAIDI i SAIFI przy pracach planowanych oraz awaryjnych. By zrealizować założone cele, niezbędna jest modernizacja poligonu szkoleniowego w Krasnobrodzie.
Przebudowany i zmodernizowany poligon szkoleniowy w Krasnobrodzie będzie pierwszym w kraju, na którym prowadzone będą szkolenia, obejmujące wszystkie technologie zawarte w najnowszych instrukcjach prac pod napięciem, opracowanych przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej - mówi wiceprezes zarządu PGE Dystrybucja Jan Frania - Już niedługo będziemy dysponować najnowocześniejszą infrastrukturą szkoleniową i doskonale przeszkoloną kadrą techniczną.

Przeprowadzenie szkoleń znacznie zwiększy możliwości techniczno-organizacyjne podczas realizacji prac eksploatacyjnych, przebudowy linii zasilających, a także w przypadku zmian konfiguracji sieci. Wdrożenie nowych technologii umożliwi prowadzenie prac linii napowietrznych 15 kV bez przerw w dostarczaniu energii elektrycznej, co poprawi komfort odbiorców mieszkających na terenie działania PGE Dystrybucja.

Modernizacja poligonu, której ukończenie przewidziano na lipiec bieżącego roku, umożliwi przeprowadzenie wszystkich potrzebnych szkoleń, a w konsekwencji zwiększy możliwości prowadzenia wszelkiego rodzaju prac na liniach energetycznych bez konieczności ich wyłączania.
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE