ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRESerwis PGE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

PGE Toruń wspiera jednostki obrony terytorialnej w walce z koronawirusem
23.07.2020r. 13:34

23 lipca dwa samochody PGE Toruń, spółki należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, zostały użyczone Wojsku Obrony Terytorialnej w Zegrzu. Wsparcie to pomoże jednostkom obrony terytorialnej wzmocnić system opieki zdrowotnej w walce z koronawirusem w zakresie działań ograniczających ryzyko rozprzestrzenianie się pandemii.
Samochody, użytkowane na co dzień przez PGE Toruń, zostały przekazane Wojsku Obrony Terytorialnej (WOT) w odpowiedzi na prośbę Ministerstwa Aktywów Państwowych (MAP) w sprawie wsparcia WOT w zakresie potrzeb transportowych w czasie pandemii.

"Od początku pandemii wspieraliśmy walkę z koronawirusem na wielu płaszczyznach, zarówno w formie bezpośredniej pomocy finansowej dla szpitali i innych placówek medycznych, jak i poprzez pomoc rzeczową np. przekazywanie środków ochrony indywidualnej. Ta pomoc realizowana była również lokalnie - w miastach, gdzie są zlokalizowane elektrociepłownie należące do PGE Energia Ciepła. Samochody przekazane przez naszą spółkę w Toruniu, będą służyć całemu społeczeństwu w zwalczaniu rozprzestrzeniania się zarażenia" - mówi Przemysław Kołodziejak, p.o. prezesa zarządu PGE Energia Ciepła.

Przekazane samochody wykorzystane będą przez jednostki obrony terytorialnej, m.in. do przewozu kombatantów i osób wymagających opieki, transportu zespołów wymazowych, leków, żywności oraz do codziennego monitorowania kwarantanny.

"PGE Toruń, zabezpiecza nie tylko produkcję energii elektrycznej i niezawodne dostawy ciepła dla miasta, ale podczas tego trudnego okresu pandemii wspiera tych, którzy codziennie pomagają placówkom medycznym i społeczności w walce z koronawirusem. Samochody, które bezpłatnie użyczyliśmy Wojskom Obrony Terytorialnej będą wsparciem jednostek terytorialnych w prowadzonej akcji zapobiegania zarażeniu COVID-19" - mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

Wcześniej, również inna spółka z Grupy Kapitałowej PGE - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna użyczyła Wojsku Obrony Terytorialnej samochody, które pomogą wesprzeć walkę z koronawirusem.

Pojazdy PGE Toruń zostały przekazane do Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu na okres 3 miesięcy.
PGE Energia Ciepła

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE