ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRESerwis PGE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

Partnerzy Programu "Ciepło dla Krakowa" razem dla bezpieczeństwa seniorów
20.11.2020r. 11:00

Tysiąc "Pakietów Seniora" trafi do mieszkańców Krakowa i Skawiny. Partnerzy Programu "Ciepło dla Krakowa" we współpracy z Centrami Aktywności Seniorów w Krakowie i Stowarzyszeniem Klubu Seniora "Seniorek" w Skawinie prowadzą akcję "Bądźmy bezpieczni i pełni ciepłych myśli". Inicjatywa rozpocznie się podczas Ogólnopolskiego Dnia Seniora (20 listopada) i potrwa przez kilka najbliższych tygodni.
Krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła, elektrownia CEZ Skawina i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC) w Krakowie uruchomiły pilotażową akcję skierowaną do seniorów: "Bądźmy bezpieczni i pełni ciepłych myśli". Celem akcji, której partnerami są Centra Aktywności Seniorów oraz skawiński Klub Seniora "Seniorek" jest przekazanie mieszkańcom Krakowa i Skawiny praktycznych zestawów. W "Pakietach Seniora" znajdują się m.in.: list od partnerów programu, maseczki z oddychającego materiału z filtrem wymiennym o wysokim stopniu filtracji, płyny dezynfekcyjne, czy magnes na lodówkę z zaleceniami obowiązującymi w czasie pandemii i najważniejszymi informacjami kontaktowymi, przydatnymi w tym szczególnym czasie.

Bezpieczeństwo jest priorytetem partnerów Programu "Ciepło dla Krakowa", dlatego też każdy pakiet zostanie poddany ozonowaniu przed dostarczeniem go do seniorów.

- Dzięki inicjatywie partnerów programu "Ciepło dla Krakowa" tysiąc "Pakietów seniora" trafi do osób starszych. Programy takie jak: "Ciepła woda bez piecyka", "Ciepło przez cały rok" czy zakończony już "Program Ograniczenia Niskiej Emisji" wpływają od lat na podniesienie jakości życia dziesiątek tysięcy starszych mieszkańców Krakowa i Skawiny oraz poziomu ich bezpieczeństwa. Rozpoczęcie kolejnej inicjatywy, skierowanej do seniorów, jest cenną odpowiedzią na obecne potrzeby - mówi dr Anna Okońska-Walkowicz, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej.
Koordynatorem akcji są Centra Aktywności Seniora przy Urzędzie Miasta Krakowa oraz Skawińskie Stowarzyszenie Klubu Seniora "Seniorek". Projekt wspiera Fundacja Kształcenia Wypoczynku i Rekreacji w Krakowie, która powstała z inicjatywy ZHP Chorągiew Krakowska.

Osoby starsze korzystają z możliwości kontaktu z dzielnicowymi Centrami Aktywności Seniorów w Krakowie oraz wybranymi organizacjami na terenie Skawiny - zgłaszają prośby o pomoc przy zakupach, wyprowadzeniu psa czy pomoc w innych sprawach, które wymagają wyjścia z mieszkania. Inną, ale niemniej ważną formą pomocy dla seniorów, jest wsparcie psychologiczne - uruchomiono w tym celu specjalny telefon. Więcej informacji o działaniach na rzecz osób starszych na terenie Krakowa znajdą Państwo na stronie: dlaseniora.krakow.pl, natomiast na terenie Skawiny na stronie: gminaskawina.pl

"Ciepło dla Krakowa" - program, który w 2021 roku będzie obchodził jubileusz 10-lecia. To unikalna w skali kraju inicjatywa, która łączy w działaniach firmy: PGE Energia Ciepła, CEZ Skawina oraz MPEC w Krakowie - producentów i dystrybutora ciepła sieciowego.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE