ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRESerwis PGE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


GRUPA KAPITAŁOWA PGE
PGE Polska Grupa Energetyczna jest największym przedsiębiorstwem elektroenergetycznym i dostawcą energii elektrycznej oraz ciepła w Polsce. Dzięki połączeniu własnych zasobów paliwa i wytwarzania energii oraz posiadaniu sieci dystrybucyjnych, PGE gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej oraz ciepła do ponad 5 milionów klientów.

Jednostki wytwórcze Grupy PGE wytwarzają blisko 40 proc. energii elektrycznej w Polsce. Z 10 proc. udziałem w rynku OZE w Polsce Grupa PGE jest największym krajowym producentem energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Plan na kolejne lata to dalszy rozwój odnawialnych źródeł energii - w szczególności w oparciu o energię wiatru i słońca.

PGE jest liderem zmian w polskiej energetyce, w związku z czym planuje największe w kraju inwestycje w morskie elektrownie wiatrowe. Program Offshore Grupy PGE zakłada wybudowanie do 2030 roku dwóch morskich farm wiatrowych o łącznej mocy do 2,5 GW, oraz kolejnej o mocy 1 GW po 2030 roku, co uczyni Grupę Kapitałową PGE liderem przyszłego sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

Grupa PGE współpracuje z profesjonalnymi drużynami różnych dyscyplin sportowych, a także wspiera sport amatorski, w szczególności te inicjatywy, które promują kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży oraz zakładają współpracę ze społecznościami lokalnymi. Od 2015 roku PGE jest sponsorem tytularnym PGE Narodowego, na którym gra piłkarska reprezentacja Polski. PGE jest także mecenasem polskiej kultury i współpracuje z filharmoniami w całej Polsce.

Grupa PGE w swojej działalności kieruje się zasadą zrównoważonego rozwoju. Szczególny nacisk kładzie na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego, ciągłe podnoszenie jakości obsługi klienta, ochronę środowiska oraz etyczny biznes. Od 2011 roku w ramach Grupy PGE, działa Fundacja PGE, która angażuje się w pomoc i udziela niezbędnego wsparcia fundacjom i stowarzyszeniom, szkołom, uczelniom, domom dziecka, ośrodkom opieki społecznej, organizacjom i instytucjom działającym na rzecz dobra publicznego, jak również zakładom opieki zdrowotnej.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE